=
Zažili jste v porodnici nedůstojné zacházení a u dalšího porodu byste se mu rádi vyhnuli?
=
Máte porodní plán a nejste si jisti, jestli jej lékaři dodrží?
=
Tápete v tom, jaký je rozdíl mezi porodním plánem a dříve vysloveným přáním a nevíte, jaký dokument si zpracovat?
=
Rádi byste se zorientovali ve složitém systému práv pacienta, obzvlášť když vám každý lékař tvrdí něco jiného?

Jedině pacient znalý svých práv je schopen vést rovnocenný dialog s lékařem.

Vytvořila jsem pro vás na míru knihu Příručka INFORMOVANÉHO rodiče do porodnice.

Kniha stojí v tištěné verzi 490 Kč (plus poštovné 69 Kč). 

Ve formě e-knihy 390 Kč.

Její součástí je i praktická pomůcka Tahák INFORMOVANÉHO rodiče do porodnice.

Je to skvělý pomocník, kterého využijete v urgentních situacích, kdy nebude čas na studování celých kapitol knihy. Vejde se vám do peněženky, a tak jej můžete mít kdykoli po ruce.

Reference

Děkuji moc za podporu a hlavně za tu skvělou příručku pro rodiče do porodnice a celkově za práci, kterou v osvětě děláte. Je vidět, že to má velký smysl. Já jsem se díky tomu nevzdala a předem zabojovala, aby vše proběhlo podle mého přání. Myslím, že kdybych nevěděla, že i zákon je na naší straně, vzdala bych to. Informace mi dodaly jistoty a pevnosti ve vyjednávání. A je zjevné, že i nemocnice postupně mění své zvyky, i když to jde ztuha, někde lépe a někde hůře.

Barbora Petříčková

Díky informacím, které jsem měla od Věrky a které jsem si přečetla v její příručce, jsem v porodnici neměla pocit jako by rozhodoval někdo o nás bez nás. Nebála jsem se komunikovat a vyžadovat chvilku na rozmyšlenou. I na oddělení šestinedělí se mnou jednali jinak. Respektovali, že vím co chci.
Zuzana de Vries

Chtěla bych poděkovat Věrce Jedličkové. Její e-booky Informovaný souhlas a Příručka informovaného rodiče a především Věrka sama mi dodaly sebevědomí k mému druhému porodu. Díky ní jsem neměla pocit, že zdržuji, když jsem se k porodu dostavila s nepodepsaným informovaným souhlasem. Na radu Věrky jsem si připravila i porodní plán, který jsem zkonzultovala předem s primářem a informovaný souhlas ve sporných bodech proškrtala. Mladá lékařka na příjmu mi s úsměvem potvrdila, že je normální na vše se zeptat, než podepíšu, že jsem byla informována. Probrali jsme tak mé porodní přání nejen pro přirozený porod, ale i pro případný další císařský řez. Ubezpečila mě například, že pokud to zdravotní stav můj i dítěte dovolí, tak mi tentokrát umožní bonding a kojení hned po návratu z operačního sálu. Na to ale nedošlo, protože do hodiny od podepsání souhlasu, přišel syn na svět přirozenou cestou. Rychle, v klidu a v pohodě. Poporodní vyšetření proběhla až po dvou hodinách bondingu. Další dny mi personál vždy pečlivě vysvětloval všechny prováděné zdravotní úkony a nikdo se nepodivoval, když jsem je chtěla absolvovat spolu s dítětem. Jiný přístup zdravotníků té stejné porodnice přičítám určitě i mému lepšímu povědomí o svých právech jako pacienta. Děkuji Věrko
Barbora Mašková

www.jimesdetmi.cz

Jako začínající dula bych Vám velice ráda poděkovala, že jste pro budoucí rodiče a především rodičky něco takového zpracovala. Ebook je úžasně přehledný a informace v něm předložené jsou skvěle demonstrované na příkladech, tudíž i snadno pochopitelné (což myslím že zrovna těhotné ženy opravdu ocení). Zároveň obdivuji, že jste informace dokázala podat objektivně a nezaujatě. Vaší knihy si moc vážím a myslím si, že by se měla stát běžnou součástí výbavy budoucích rodičů do porodnice a nejen tam. Ještě jednou Vám děkuji, že jste vytvořila něco, co jsem u nás opravdu postrádala. Nemohu než Vaši knihu doporučit a to také dělám kde můžu. 🙂
Růžena Poznerová

Dula

Příručka je srozumitelná a určitě mi velmi pomohla pochopit, jaká mám práva a že na nich můžu trvat. Dozvěděla jsem se i hodně věcí, kterými jsem si před tím nebyla jistá nebo o nich nevěděla vůbec. Tímto bych vám chtěla velmi poděkovat za důležité informace, které jsem díky Vaší příručce získala 🙂

Lucie Černá

Tato příručka (e- book) by měla být povinná četba. Je zpracována důkladně a pomůže se zorientovat v této velice důležité a zásadní problematice. Vřele doporučuji všem, nejen ženám v očekávání a rodičům, ale těm zejména, neboť jako zakladatelka spolku, který se zabývá právy pacientů (klientů) v oblasti zdravotní péče, mám dlouholeté zkušenosti a vím, že znát svá práva, zejména právo na informovaný souhlas, nám dává moc zvládat hospitalizaci lépe, orientovat se. Pokud se v našich právech orientujeme, můžeme aktivně vyžadovat jejich dodržování a tím chránit sebe a naše děti. Děkuji Věrce za zpracování.
Petra Langová alias Petra Aiša Rebelka

Děkuji  Věrce  za možnost si přečíst e-book. Už obsah brožury ve mě vzbudil zvědavost a velká očekávání. Vyvolal ve mně také vzpomínku, na dobu, kdy jsem pracovala jako sekundární lékař a hledala odpovědi na právní otázky týkající se porodního plánu, negativního reverzu, informovaného souhlasu. Jak by se mi ulevilo tyto informace tehdá mít.  V jednotlivých kapitolách je uceleně a komplexně rozebrána právní problematika. Jsou vysvětleny termíny srozumitelným jazykem, uvedeny příklady z praxe i jak postupovat v jednotlivých případech.  E-book je podrobný, ucelený, praktický průvodce a  rádce.
MUDr. Jitka Blábolilová

Celostní gynekoložka

O knize:

V každé oblasti života se vyplatí znát svá práva. V nemocnici, kde se jedná o vaše zdraví a vaše tělo, to platí dvojnásob. Na našem trhu dosud není publikace, která by podávala takto ucelený výklad práv rodičů a dětí v porodnici. Na 136 stránkách vám přináším právní rozbor těch nejdůležitějších problémů, se kterými se můžete v porodnici potkat. Dozvíte se tak:
N
Jak je to s informovaným souhlasem v porodnici. Kdy a jak jej můžete odvolat, co se děje, když jej nechcete podepsat.
N
Jaká je právní závaznost porodního plánu a kdy je dobré sepsat si dříve vyslovené přání.
N
Kdy jedině vás zdravotníci mohou vykázat od vašeho dítěte.
N
Jaké pravomoci má OSPOD vůči rodičům se zaměřením na problémy v porodnici.
N
Zda a kdy je vnitřní řád nemocnice závazný.
N
Kdy vás má pediatr povinnost registrovat a kdy vás může odmítnout.
N
Kdy jedině mají zdravotníci právo žádat zaplacení platby za přítomnost osoby blízké u porodu.
N
Jak řešit případnou nespokojenost v porodnici a jaké prostředky obrany použít od stížnosti po trestní oznámení.
Součástí knihy je:   
Tahák INFORMOVANÉHO rodiče do porodnice
Při naléhavých situacích, kdy není čas na studování celé Příručky, v něm naleznete okamžitě ty nejdůležitější informace. Obsahuje jasné odpovědi na otázky, které se v praxi nejčastěji řeší. Doporučuji používat jej dohromady s celou Příručkou. V taháku naleznete závěry, ale příručka obsahuje vždy podrobný výklad celého problému. Tahák je navržen tak, aby stačilo jej pouze vytisknout, poskládat podle návodu a vložit do peněženky. Díky tomu ho budete mít vždy při ruce. Na 12 stránkách velikosti A7 tak získáte skvělého rádce v nepříjemných situacích.

Koupíte-li si knihu v tištěné verzi, je Tahák také její součastí. Je vytištěn a připraven rovnou k použití.

O autorce:
Mé jméno je Věra Jedličková. Jsem právnička, kterou její vlastní zkušenost s porodnicí přivedla na myšlenku šířit povědomí o právech rodičů a dětí zejména ve zdravotnictví.

Před svým porodem jsem věřila, že se vše v porodnici dá domluvit a nic není problém. Bohužel jsem nebyla připravená na způsob komunikace a podávání informací zdravotníky. Díky tomu jsem na vlastní kůži zažila vliv komunikace zdravotníků na ženu.

Aniž bych znala podstatné informace, jako jsou výhody, rizika či alternativy, odkývala jsem všechny zákroky, které na mě provedli. Právě proto vím, jak se žena cítí a jak na ni takové jednání působí.

Po svému porodu jsem se začala právy rodičů a dětí v porodnici podrobně zabývat. Zjistila jsem, že realita dodržování práv v nemocnici je bohužel často diametrálně odlišná od práv, která rodičům a dětem přiznává zákon.

Proč jsem napsala knihu:

Po svém porodu jsem mnoho měsíců hledala odpovědi na to, proč se to vše stalo a jak se tomu vyvarovat příště. Studovala jsem zákony a odborné publikace, prohlížela jsem internetové stránky, sledovala facebookové diskuze a hledala informace. Zjistila jsem ale, že na internetu se dá nalézt ledacos, jen ucelené odpovědi na mé otázky těžko. 

Proto jsem se rozhodla vytvořit knihu, ve které všechny potřebné informace najdete v co nejkomplexnější a nejsrozumitelnější podobě. Zákon často nepřináší všechny odpovědi, které mohou být v praxi potřeba. Na některých se dokonce neshodnou ani právníci.

Já vám přináším ucelený pohled na celou problematiku maximální snahou o objektivitu i tam, kde nemusí být výklad zákonů úplně jasný. Výklady zákonů se mohou různit, ale poslední slovo má vždy soud. Dokud se jednotlivé otázky k soudům nedostanou, může se vždycky stát, že váš protějšek bude mít jiný právní názor na věc. Když ale budete svá práva znát, máte vždycky větší šanci, že si je dokážete obhájit.

Záleží mi na tom, zprostředkovat informace čtivě a lidsky každému, kdo o ně má zájem. Kniha je proto napsaná tak, aby jí porozuměl každý. Je prokládána různými příběhy a vlastními zkušenostmi, díky kterým celou problematiku lépe pochopíte. Pokud čekáte strohá právnická fakta, bude lepší se poohlédnout v knihkupectví po nějaké učebnici zdravotnického práva wink

Získáte skvělého průvodce právy rodičů a dětí.

A možná vám i znalost vašich práv dodá sebevědomí ustát si v porodnici svá přání.

Kniha stojí v tištěné verzi 490 Kč (plus poštovné 69 Kč), jako e-kniha 390 Kč a spolu s ní získáte i praktického pomocníka Tahák informovaného rodiče do porodnice, kterého budete mít při ruce kdykoli se dostanete do složité situace.

Subscribe To Our Newsletter

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

You have Successfully Subscribed!